Založ si blog

Pani Dokonalá Neurotička – 2. kapitola – Návrat

Návrat do reality a zvlášť do práce bol ťažký. Otrepané frázy, tie isté tváre, s pár dní starým strniskom a pár ostrihanými hlavami vykukovali spod „korporátnych“ stolov. Stála pri kopírke a čudovala sa samej sebe, že vo svojich rokoch ešte stále robí poskoka nejakému manažérovi. Jediné, čo ju vzpružilo bol fakt, že tam má spriaznenú dušu. Hodila papiere na stôl a vytočila 212. V duchu poskočila, keď zdvihol po prvom zvonení. Ako bolo, vyzvedal. Normálka. Schuti sa zasmial. Do prčic, ty to hovoríš ako by si na Seychely chodila víkendovať. Stretneme sa dolu. Nemôžem, mám „podovolenkové rande“ so šéfom, zaváhala. Aha, tak neskôr, povedal Jožo a dohodli sa na stretnutí v kafetérii o dve hodiny. Deň sa nechutne vliekol a ona sa niekoľkokrát pristihla pri tom, ako čumí na monitor bez toho, aby sa aspoň tvárila pracovne. Zvítala sa so všetkými vo svojom rádiuse a tešila sa na Joža. Zbehla po schodoch rýchlosťou blesku a pálila do „Raja“. Ktorý blb vymyslel taký názov? v duchu mala aspoň desať ďalších mien, ktoré by sedeli lepšie. „Welcome to Paradise“, zažartoval Jožo bozkávajúc ju na obe líca opálené do hneda. Haha, skôr to cítim ako peklo. Nové šaty? Máš v nich dobrú riť. To by si zasa nebol ty, keby si sa nehral na teplého. Prečo aj ja nemôžem mať gaya kamaráta? Možno by mi pomohol zohnať nejakého lacnejšieho cvokára a ja už by som prestala trpieť. Zasmiali sa suchému humoru. Zlato sorry, že som na baby a ty, nebyť moja kamarátka… Nedokončil. Vošla nechutná ľadovo biela kráľovná, s perfektým mejkapom a afektovaným úsmevom. Vzájomné pohŕdanie sa ani jedna nesnažili zakryť. Ahoj Mirka, ako? Dobre, Jožko. Už si sa vrátila, čo? Obrátila sa na Johanu. Áno (aj ja ťa rada vidím, zmija, odpovedala v duchu). Si opálená. Hm. Keď odišla a Jožo si zroloval svoj jazyk späť do úst, neodpusila si komentár. Ešte spolu spíte alebo už cvokára nepotrebuješ? Narážala na to, ako sa nemohol spamätať z toho, že spala s ním aj s niekým iným, pričom on si budoval vzdušné zámky. Tá sviňa ma skoro stála novú pečeň, toľko vína som nevypila za celý život, štipľavo poznamenala. A to všetko kvôli tomu, že ty si zameraný na kikiny s mejkapom a afektovaným chovaním. Nechceš si nájsť nejakú normálnu ženušku do kuchyne a nechat sa obskakovať? Počkaj, jedno druhé nevylučuje, zachechtal sa. Áno, už vidím, ako sa kikina Mirka hrnie do kuchyne, aby ti pripravila lahodnú pochúťku. Si naivný, chlapče. No, to máš pravdu a ty si zase ostrá ako britva a nechceš si priznať isté veci, ale o tom sa pobavíme večer pri víne. Ideš s ním dnes von  alebo máš opušťák a ideme sa niekam odreagovať? Zagúľala očami a odfrkla s poznámkou, že dnes je voľná ako vták. Až neskôr pri víne priznala, že má na návšteve gréckeho kamaráta a preto má opušťák.

P * O * K * R * A *Č * O * V * A * N * I * E

Čo sa naučíš do 40tky . . .

21.11.2017

Nedávno som oslávila štyridsiatku. Urobila som si zoznam vecí, ktoré som sa naučila: Používaj vždy ochranu – na ruky aj pohlavné orgány. Kúp si slúchatka s možnosťou odbúrania vonakajšieho viac »

Taliansko – Ako prežiť pravidlá a (ne)vyhnúť sa obžerstvu

06.10.2017

Toto nie je cestopis, toto je skôr návod na to, ako prežiť prejedanie, ktoré vyvoláva klamný znak vysokého štádia tehotenstva (novinka – aj u mužov). Po dvoch týždňoch cestovania zo severu viac »

Slovenská ambasáda v Abu Dhabi – to nepochopíš

04.10.2017

Nerobím adrenalínové športy, stačí raz za pol roka zavolať do Kráľovsta ľadu aka Slovenskú ambasádu v Emirátoch. Tentokrát som mala nesmierne komplikovaný dotaz – čo je potreba k sobášu viac »

afganistan

Skupina ozbrojencov zaútočila na hotel v Kábule

20.01.2018 21:01

Skupina prinajmenšom štyroch ozbrojencov zaútočila v sobotu večer na hotel Intercontinental v afganskej metropole Kábul.

polícia, policajti

NAKA rieši prípady daňových podvodov za milióny eur

20.01.2018 19:41

Prípad možných daňových podvodov z mája minulého roka prechádza do ďalšej fázy.

Kalifornia, požiar

V Prahe horí hotel, dvaja ľudia zahynuli

20.01.2018 19:29, aktualizované: 20:08

Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha.

Turecko, Sýria

Rusi nechcú provokovať Turkov a sťahujú vojakov zo severnej Sýrie

20.01.2018 19:10

Rusko sťahuje svojich vojakov nasadených v oblasti kurdskej enklávy Afrín v severnej Sýrii po tom, ako túto oblasť bombardovali turecké bojové lietadlá.

sajmon

Zo života hmyzu :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 168899x
Priemerná čítanosť článkov: 3016x

Autor blogu

Odkazy